Palačinkijada 2019.

U organizaciji naše škole, te suorganizaciji Grada i Turističke zajednice, a uz stručno pokroviteljstvo Udruge kuhara grada Orahovice, u središtu Orahovice održana je  Palačinkijada Orahovica 2019. Sponzori ovog događaji bili su: Podravka d.o.o. Koprivnica, PP Orahovica, Brit d.o.o. Orahovica, Marbo d.o.o. i učenička zadruga Vučica. Cilj manifestacije bila je promocija turističkih vrjednosti Orahovica  i  promocija ugostiteljskog zanimanja. Kuhari i konobari naše škole su, uz pomoć orahovačkih osnovaca, ispekli više od 800 palačinki koje su podjeljene građanima.

U sklopu manifestacije održano je natjecanje u pečenju deserta od palačinki za srednje škole kao i natjecanje u brzoj pripremi palačinki.

Na natjecanju su sudjelovale četiri škole i to: Srednja škola ”Isidor Kršnjavi” Našice, Industrijsko-obrtnička škola Slatina, Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača i Srednja škola ”Stjepan Ivšić” Orahovica, a međunarodni karakter manifestaciji dala je činjenica da su stručno ocjenjivačko povjerenstvo, uz  članicu udruge kuhara grada Orahovice i hrvatsku reprezentativku Sandru Jadek, činili članovi Udruženja kuhara Bosne i Hercegovine i vrhunski kuhari te zemlje i regije, Elvir Smajlović i Hamid Kurjaković.

Prvo mjesto u desertu od palačinki osvojile su Tamara Jovanović i Kristina Lončar, (SŠ „Sjepan Ivšić“ Orahovica), drugo je mjesto pripalo Valeriji Džepina i Lei Dorčak (Industrijsko-obrtnička škola Slatina), dok su se broncom okitile učenice Dolores Baričević i Mateja Grgošević (Srednja škola Isidora Kršnjavog iz Našica).

U brzom pečenju palačinki najbolju je sposobnost pokazala Ljubica Kljajić iz Slatine, druga je bila Ana Milković iz Orahovice, a treća Valerija Gotić iz Našica.

U natjecanju je sudjelovalo četiri škole, a prvo je mjesto osvojila SŠ“ Stjepan Ivšić“, za koju su nastupale Tamara Jovanović i Kristina Lončar, drugo mjesto osvojila je Industrijsko obrtnička škola iz Slatine, za koju su nastupile Lela Dorčak i Valerija Džepina, treće mjesto osvojila je Srednja škola Isidora Kršnjavoga, za koju su nastupile Dolores Baričević i Mateja Grgošević.

Čestitamo svima!

objavio: Damir Najmenik   datum: 10. 5. 2019.