Edukativni posjet učenika Zagrebačkoj burzi i HNB-u

U petak, 22. ožujka 2019. godine, ususret obilježavanju Svjetskog i europskog tjedna novca, učenici  sudionici projekta „Naučimo upravljati novcem kako bismo lakše upravljali budućnošću“ svih osam srednjih škola Virovitičko-podravske županije, zajedno sa svojim nastavnicima, posjetili su Akademiju Zagrebačke burze i Hrvatsku narodnu banku u Zagrebu. Na Akademiji Zagrebačke burze prošli su edukaciju o temama koje se odnose na tržište kapitala, investiranje te aktivan i razborit pristup vlastitim financijama.

Kroz prezentaciju i primjere iz prakse, ukazalo im se na moguće rizike u preuzimanju financijskih obaveza te na važnost informiranja prije donošenja financijskih odluka.

U Hrvatskoj narodnoj banci provedena je financijska edukacija Osnovno o bankovnim proizvodima i uslugama. U okviru edukacije, učenicima su predstavljene osnovne informacije o bankovnim proizvodima i uslugama, ali i o provedbi politike zaštite potrošača.  U svojim edukacijama, HNB kontinuirano radi na unaprjeđivanju informiranosti i edukacijama potrošača te vrši nadzor primjene važeće zakonske regulative i dobre poslovne prakse u odnosima s potrošačima.

Cilj posjeta bio je još bolje educirati učenike o upravljanju novcem kako bi u budućnosti mogli donositi pametne financijske odluke.

Na povratku kući učenici su dio slobodnog vremena proveli i u trgovačkom centru City Center one East gdje su se mogli upoznati s modnim novitetima i trendovima, okrijepiti se i uživati u ugodnom i privlačnom interijeru.

objavio: Damir Najmenik   datum: 26. 3. 2019.