Svjetlana Dupan održala putopisno predavanje

Ljudi vole putovati jer je svako novo putovanje svladavanje novog gradiva. Ne školskog gradiva, već interesantnih informacija o drugim zemljama, gradovima, ljudima, običajima, jezicima. Tako svladano gradivo nećemo zaboraviti kad prođe sutrašnji test, nego ćemo ga pamtiti puno duže. Kod takvih putovanja uvijek postoji onaj osjećaj želje da to stečeno znanje prenesemo drugima. Tako je jučer svjetska putnica, prof. Svjetlana Dupan, održala predavanje pod nazivom "Žene svijeta".

Mjesec hrvatske knjige otvorili smo sjajnim putopisnim predavanjem profesorice i diplomirane knjižničarke Svjetlane Dupan. Učenje kroz iskustvo najbolje je učenje koje postoji pa je Svjetlana predstavila svoja putovanja na kojima je fotografijama zabilježila zanimljiv život žena određenog područja.

Tako smo imali priliku vidjeti kako žive žene u Tibetu, Indiji, Australiji, Papua Novoj Gvineji, Ekvadoru, Boliviji, Peruu, Čileu, Indoneziji, Etiopiji, Ugandi, Kanadi, Baliju, Rusiji, Sibiru, na Uskršnjim otocima itd.

Svjetlana je uistinu sjajno prenijela svaki svoj prijeđeni korak po svijetu i njeno će nam predavanje ostati u trajnom sjećanju. Svi učenici, profesori i građani otišli su svojim kućama puni dojmova.

objavio: Damir Najmenik   datum: 19. 10. 2017.