Film naših učenika na Državnoj smotri

U Sinju je od 21. do 23. rujna 2017. održana peta Smotra hrvatskoga školskog filma u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za odgoj i obrazovanje. U trodnevnom susretu prikazana su četrdeset četiri filma osnovnih i šest filmova srednjih škola i održana su dva okrugla stola. Prosudbeno povjerenstvo na Smotru je pozvalo i dokumentarni film naših učenika pod nazivom Put kao cilj. Na filmu su radili Karla Dorkić (4.A), Maja Halgaš (2.A), Borna Katić (2.A) i Manuela Ponjavić (3.A), ali na Smotru je moglo ići samo dvoje učenika pa su film predstavile Maja i Karla, a njihova je voditeljica bila prof. Ivana Maričić.

Članovi povjerenstva dr. sc. Krešimir Mikić, filmolog i Neven Hitrec, filmski redatelj u razgovoru s učenicima istaknuli su važnost razvijanja medijske kulture i kritičkoga vrednovanja sadržaja. Pohvalili su učeničko stvaralaštvo, motivirali ih za daljnji rad i dali im nekoliko stručnih savjeta.

Između projekcija, održavanih u Gradskome kinu, učenici su imali priliku upoznati Sinj i njegove znamenitosti, prošetati Alkarskim trkalištem na kojemu se održava Sinjska alka i posjetiti Stari grad.

Završni okrugli stol održan je u Alkarskim dvorima, Povjerenstvo je istaknulo kako su filmovi s ovogodišnje Smotre izuzetno kvalitetni i naglasili da je vidljiv učenički napredak u razvoju medijske pismenosti.

Više u fotogaleriji.

objavio: Damir Najmenik   datum: 25. 9. 2017.