Obilježili Međunarodni dan srednjoškolaca

I ove smo godine, u suradnji s Udrugom srednjoškolaca Hrvatske, organizirali Međunarodni dan srednjoškolaca. Međunarodni dan srednjoškolaca obilježava se u spomen na praške studente i srednjoškolce koji su, zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje, streljani bez ikakvog suđenja i dokazivanja krivnje. U Hrvatskoj ga obilježavamo od 2009.godine. Ovogodišnji program započeo je postavljanjem info panoa u holu školu.

U četvrtak, 17.11., održala se većina događaja. Veliki odmor, koji je trajao 30 minuta, obilježio je turnir u povlačenju užeta. Bilo je napeto do samog kraja, a 2.d razred odnio je pobjedu. Prije početka turnira, učenice Manuela Ponjavić i Nives Maričić, uz pratnju Gabrijela Medarića i prof.Davora Jegera izvele su pjesmu Molitva.

Za maturante i učenike 3.razreda prof. Dragan Zubak održao je predavanje o državnoj maturi.

U društvenoj dvorani  škole Ivan Jurlina  održao je predstavljanje udruge Osijek Software City. Mnogi su učenici zainteresirani za programiranje i nadamo se da ćemo ostvariti suradnju s udrugom.

Još nas očekuju darivanje krvi u suradnji s Crvenim križem i radionice financijske pismenosti za maturante.

Volonteri koji su sudjelovali u ovom projektu su: Klara Kašić, Matea Milovac, Ana Pleić, 4.a i Karla Dorkić, 3.a.  Nositeljica ideje projekta je Mirta Peček, učenica 4.a razreda, uz vodstvo i koordinaciju projekta prof. ped. Snježane Konopek.

Mirta Peček, 4.a

objavio: Damir Najmenik   datum: 23. 11. 2016.