U četvrtak promocija knjige "Preživio sam Vukovar i Ovčaru"

Osmu godinu zaredom, u mjesecu studenom kada obilježavamo obljetnicu pada i stradavanja Vukovara, Srednja škola "Stjepan Ivšić" i Ogranak Matice hrvatske u Orahovici organiziraju susret s Vukovarcima. U četvrtak, s početkom u 18.30, svoju će knjigu predstaviti legendarni  vukovarski branitelj koji je preživio Ovčaru, Velepromet i Srijemsku Mitrovicu. Dođite na ovaj susret. Svi ste pozvani!

Nakon Mile Dedakovića-Jastreba, Predraga Matića, Tomislava i Mire Josića, Vladimira Volodera, Vlade Lulića, Željka Horvata, Drage Adžage, Damira Madune, Zdravka Radića, Alemke Mirković, Davora Batraca, Siniše Martinovića, Marka Kalema, Damira Vratkovića i Željke Jurić, srednju će školu u Orahovici posjetiti Vilim Karlović.

Vilim Karlović bio je vrhunski sportaš. Postao je seniorski prvak bivše države u full-contactu, a krajem rujna 1991. odlazi u obranu Vukovara. Nakon pada grada zarobljen je i preživljava strijeljanje na Ovčari te masakr na Veleprometu. Odveden je u zatvor u Srijemskoj Mitrovici gdje prolazi najgore torture, mučenja i zlostavljanja. Na slobodu je pušten nakon šest mjeseci, razmjenom ratnih zarobljenika.

O događajima na Ovčari i u Vukovaru nekoliko je puta svjedočio u Haagu, a dvaput i u beogradskom procesu kao svjedok obrane dvojice pripadnika Šešeljevih četnika koji su ga spasili iz kuće u kojoj je mučen jer su i oni bili optuženi za zločine na Ovčari. U listopadu 1992. vraća se u postrojbu te sudjeluje u svim velikim operacijama HV-a.

O svemu će tome Vilim pričati na tribini u četvrtak. Vidimo se!

objavio: Damir Najmenik   datum: 9. 11. 2016.