Posjetili zajednicu Cenacolo u Šarengradu, Vukovar, Ilok, Osijek...

U Šarengradu, na samoj obali Dunava, naši su učenici, u srijedu 26. 10. 2016., posjetili zajedicu Cenacolo i crkvu sv. Petra i Pavla. Osim toga, obišli su Memoriajlno groblje u Vukovaru te na povratku posjetili Ilok i Osijek. Organizator putovanja bio je prof. Nikola Bernat, uz pratnju profesorica Ane Matezić-Sudarić i Danire Vinković.

Edukativna ekskurzija počela je gostoprimstvom korisnika zajednice Cenacolo koja se smjestila u samostanu i okolnom imanju crkve sv. Petra i Pavla. Misija kršćanske zajednice Cenacolo u Šarengradu  je   pružanje pomoći  mladima koji su zastranili u svojim životima kroz razne ovisnosti (kocka, kartanje, droga, računalne igre...). Ante i Tomislav su s našim učenicima podijelili svoja životna iskustva. Put koji ih  je vodio od kladionica, drogiranja, krađa, oružanih krađa, laganja, uništavanja odnosa s obiteljima do zida pred kojim su se našli i odlučili krenuti novim putem nade i spasenja kroz vjeru u Boga. Novi su put pronašli u zajednici Cenacolo, gdje sa ostalim korisnicima ponovno preslaguju svoje živote i nadaju se boljem sutra.

Nakon toga su se učenici i njihovi profesori zaputili u Ilok gdje su posjetili Iločki muzej koji je nedavno obnovljen te ponovno uronili u povijet tog kraja kroz postavu muzeja. U povratku su posjetili Memorijalno groblje  u Vukovaru  gdje  su položili vijenac i zapalili svijeće u čast žrtvama iz Domovinskog  ratu. Na kraju su se zaustavili u Osijeku gdje su slagali dojmove s putovanja.

objavio: Damir Najmenik   datum: 27. 10. 2016.