Udruga Dignitas prikazala kratkometražni igrani film "Govorna pošta"

U petak, 13. svibnja 2016., u našoj su školi gostovale članice civilne i neprofitne udruge Dignitas koja okuplja mlade kreatore iz područja umjetnosti i tehnologije te, u sklopu novog projekta, objedinjuje obrazovanje, filmsku umjetnost i humanost. Udrugu su predstavile Dorotea Šušak, jedna od osnivačica, i Katarina Čižić, naša bivša učenica, koordinatorica volontera. Cilj je Udruge, unutar projekta „Mladi za mlade“, progovoriti i osvijestiti učeničku populaciju o problemu s kojim se suočavaju djeca koja, kada u trenutku punoljetnosti napuste dom bez odgovarajuće roditeljske skrbi, moraju početi samostalno živjeti bez adekvatne, tj. ikakve financijske i emocionalne podrške.

Prikazan je kratkometražni igrani film „Govorna pošta“ koji prati priču dvojice prijatelja prepuštenih ulici nakon izlaska iz doma za nezbrinutu djecu. Slijedio je razgovor o filmu, a nakon toga PowerPoint prezentacija u kojoj su učenici dodatno informirani o temi te pozvani da se i sami volonterski priključe akciji. Zahvaljujemo predstavnicama Udruge što su odabrale našu školu i upozorile učenike na veliki problem našeg društva te ih pozvale da se uključe u rad i pokažu humanost i solidarnost.

objavio: Damir Najmenik   datum: 19. 5. 2016.