Učenička zadruga „Vučica“ sudjelovala na smotri učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije u Slatini

U petak 8. travnja, u Parku 136. slatinske brigade, održana je druga smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije, a škola domaćin bila je OŠ Eugena Kumičića. Učenička zadruga naše škole „Vučica“, kao najmlađa zadruga županije (osnovana u ožujku 2016. godine), također je sudjelovala na smotri i to kao gost na poziv HUUZ-a, ali zasad bez mogućnosti ocjenjivanja. Našu zadrugu i školu predstavljalo je troje učenika ekonomske sekcije: Marija Grubišić, Antonela Jusup i Luka Čolak. koji su na štandu predstavili proizvode zadruge. Učenike su vodili nastavnici Davor Jeger, voditelj ekonomske sekcije UZ „Vučica“ te nastavnik Mirko Kufner, voditelj UZ „Vučica“ iz Orahovice.

Na početku smotre ravnateljica OŠ E. Kumičića, Božica Majhen, pozdravila je okupljene te pojasnila da se smotra organizira u sklopu projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“  kojeg provodi Gradska razvojna agencija GRAS. Smotru je otvorio zamjenik gradonačelnika grada Slatine Miroslav Venus.

Smotru zadruga zajedno su obišli obnašateljica dužnosti župana Virovitičko-podravske županije Sanja Bošnjak, zamjenik gradonačelnika grada Slatine Miroslav Venus, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu VPŽ Vesna Šerepac i ravnateljica Gradske razvojne agencije Slatina Danijela Maravić.

Na smotri je sudjelovalo osam učeničkih zadruga i to: UZ “Mali Mikeši ” COOR – VIROVITICA, UZ ZALATNUK – OŠ E.KUMIČIĆA -SLATINA, UZ SEKVOJA – OŠ J.KOZARCA -SLATINA,  UZ SLATINA – SŠ M.MARULIĆA-SLATINA, UZ OBRTNIK -IOŠ -SLATINA, UZ KOSTANJ – SŠ S.SULIMANCA – PITOMAČA, UZ BUKVICA – OŠ V.NAZORA- N.BUKOVICA, UZ VUČICA – SŠ S.IVŠIĆ -ORAHOVICA, a njih sedam sudjelovalo je u natjecanju gdje su im radovi ocjenjivani od strane povjerenstva. Nakon što je povjerenstvo, koje je bilo sastavljeno od članova iz svake zadruge, ocijenilo radove zadruga, najboljom učeničkom zadrugom proglašena je Učenička zadruga ZALATNUK iz Osnovne škole Eugena Kumičića iz Slatine koja će kao pobjednik smotre predstavljati Virovitičko-podravsku županiju na državnoj smotri učeničkih zadruga.

Utješnu nagradu za najbolji štand dobila je učenička zadruga „Slatina“ iz SŠ Marka Marulića.

Prva smotra na kojoj je sudjelovala UZ „Vučica“ donijela nam je mnoštvo iskustava za koja smatramo da će nam itekako koristiti i pomoći u daljnjem radu i pripremanju kako samih proizvoda zadruge tako i pripremanju štanda za iduće smotre i sajmove na kojima ćemo sudjelovati.

Mirko Kufner, prof.

objavio: Damir Najmenik   datum: 11. 4. 2016.