Osnovana učenička zadruga "Vučica"

Na jučerašnjoj Osnivačkoj skupštini učeničke zadruge "Vučica" svi su prijedlozi jednoglasno usvojeni. Temeljem prijašnjih dogovora i sastanaka svih članova zadruge, usvojen je koncept i program rada kroz ukupno pet zadružnih sekcija. Također su imenovani voditelji zadružnih sekcija koji su ukratko iznijeli svoje programe i dali smjernice rada zadruge u sljedećoj školskoj godini. U ime Grada Orahovice sve nazočne pozdravio je gradonačelnik Josip Nemec.

Zaključci:

1. Skupština je jednoglasno prihvatila Osnivački odbor kao i predloženi dnevni red skupštine.

2. Sukladno zakonskoj proceduri osnivanja Učeničke zadruge imenovani su članovi Uprave zadruge:

Zadružni odbor čine: Zorislav Milković (ravnatelj), Danijel Stojković (nastavnik), Mirjana Boloban (nastavnica), Mirko Kufner (nastavnik), Ivanka Broš (roditelj i stručni suradnik), Antonio Erceg (stručni suradnik i predstavnik suosnivača PP Orahovica), Nikola Klepač (gradski komunalni redar, te predstavnik lokalne samouprave), učenici zadrugari (predstavnici sekcija) Mislav Hornung i Luka Čolak.
Za predsjednika Zadruge izabran je ravnatelj škole Zorislav Milković, a zamjenik predsjednika je nastavnik Danijel Stojković.
Tajnicom zadruge imenovana je nastavnica  Mirjana Boloban.

3. Za voditelje sekcija imenovani su: Danijel Stojković za voćarsko-vinogradarsku, Kristina Horvat-Vargović za cvjećarsku, Danira Vinković za ugostiteljsku, Ivan Cigler za strojarsku i Davor Jeger za ekonomsku sekciju.

4. Za voditelja ljetopisa i matične knjige zadruge izabran je nastavnik Mirko Kufner.

5. Jednoglasnom odlukom članova Skupštine za stručnog voditelja zadruge izabran je nastavnik Mirko Kufner koji će u ime predsjednika predstavljati zadrugu na svim razinama njezina djelovanja. Sukladno ovoj odluci, priložena je uredno ispunjena i ovjerena Pristupnica i Vjerodajnica.

6. Na Osnivačkoj skupštini potvrđena su i Pravila učeničke zadruge „VUČICA.

7. Na Osnivačkoj skupštini iznešen je i potvrđen plan i program rada učeničke zadruge „VUČICA.

8. Razno … obraćanje gostiju itd.

Gradonačelnik Grada Orahovice Josip Nemec pozdravio je sve nazočne, pohvalio je osnivanje zadruge, izbor imena zadruge, poželio uspješan rad zadruzi i suradnju s lokalnom zajednicom.

objavio: Damir Najmenik   datum: 11. 3. 2016.