Natjecanje cvjećara na manifestaciji "Jesen u gradu"

U subotu 12. listopada u Virovitici je održana prodajno-izložbena manifestacija ''Jesen u gradu'' u organizaciji  Flora Vtc d.o.o. Virovitica i Ekološkog društva Virovitica. Na manifestaciji je sudjelovala i naša škola, odnosno učenice 2. razreda smjera cvjećar Sara Mandić, Marija Knapić i Marijana Križan sa svojim mentorom, prof. Mirkom Kufnerom.

Učenici su mogli izložiti i prodati sve svoje radove koje su napravili u sklopu praktičnog dijela nastave, a za cvjećare je organizirano i natjecanje u dvije kategorije na temu jeseni. Prva kategorija bila je ARANŽIRANJE , a druga kategorija REZBARENJE TIKVI. Natjecali su se učenici iz triju srednjih škola i to učenici 3. razreda cvjećara iz Industrijsko-obrtničke škole Virovitica, učenici drugog razreda smjera cvjećar iz SŠ ''Stjepan Ivšić'' Orahovica i učenici 3. razreda smjera cvjećar iz Donjeg Miholjca. Natjecanje u kategoriji aranžiranje bilo je vrlo zanimljivo, učenici su dobili sav potreban materijal (spužve, zdjele, cvijeće, granje, zelenilo itd.) i u roku sat vremena morali su napraviti što bolji aranžman. Ocjenjivale su se brojne kategorije kao tehnika izrade, urednost rada, sklad boja, cjelokupan dojam itd.

Organizatorice natjecanja i izložbe gđa. Nedjeljka Županić i gđa. Snježana Kindler bile su izuzetno zadovoljne radovima učenika i iskazanom talentu. Prva su tri mjesta osvojile učenice iz SŠ Donji Miholjac. U kategoriji REZBARENJE TIKVI također je bilo zanimljivo, a učenicima je prepuštena slobodna volja rada i vlastite ideje. Bilo je mnogo lijepih radova, a prvo je mjesto osvojila učenica naše škole Sara Mandić. Ukupan dojam cjelokupne manifestacije je odličan. Učenici su stekli vrlo lijepo i prijeko potrebno iskustvo te se nadamo da će sličnih manifestacija i natjecanja u budućnosti biti što više.

objavio: Damir Najmenik   datum: 18. 10. 2013.