Dan škole - Projektni dan

Prošli smo tjedan proslavili Dan škole, a već sedmu godinu zaredom provodimo školske projekte kojima je cilj motiviranje učenika za istraživački rad i povezivanje raznovrsnih sadržaja školskih predmeta. Gradsko je poglavarstvo za najuspješnije učenike osiguralo knjige koje su zajedno podijelili gradonačelnik Orahovice Josip Nemec i ravnatelj škole Zorislav Milković. Na kraju dana odigrana je finalna malonogometna utakmica između 2.e i 3.c razreda, a pobjednici ovogodišnjeg turnira su učenici 2.e razreda. Na natjecanju Palačinkijada 1. je mjesto osvojila Srednja škola Stjepana Sulimanca iz Pitomače.

PROJEKTI (NOSITELJI):

- Izrada postera (Snježana Konopek, Damir Najmenik)

- Govor na području bivše općine Orahovice (Aktiv nastavnika jezično-umjetničko-kulturološkog područja)

- Glazba na njemačkom jeziku (Pavo Leko)

- Sirova hrana (Mirjana Boloban)

- Tko su sretni ljudi? (Dragan Zubak)

- Nuklearna energija (Mirjana Steiner, Željka Ptiček, Gordana Šumarda)

- Virtualna šetnja Ružica gradom (Danijela Babić)

- Duhovi i opsjednuta mjesta Velike Britanije (Zorana Vujatović)

- Zaštita potrošača (Mira Križanović, Davor Jeger)

- Palačinkijada (Danira Vinković)

- Mjerenje alkohola u vinu (Danijel Stojković)

- Zavarivanje plastičnih cijevi (Stjepan Grgurić)

- Kemijsko unutrašnje pranje motora (Ivan Cigler)

- Završnica malonogometnog prvanstva (Goran Hribar)

NAGRAĐENI UČENICI:

Tanja Karakaš (3.b) za osvojeno 1. mjesto iz hrvatskog jezika, Marija Žužak (2.a) za 2. mjesto iz hrvatskog jezika, Ivan Grubišić (4.a) za 1. mjesto iz njemačkog jezika, Tila Medenica (4.b) za 3. mjesto iz engleskog jezika, Katarina Čižić (2.a) za 2, mjesto iz povijesti, Lara Čiča (2.b) za 3. mjesto iz povijesti, Dora Konopek (3.a) za 3. mjesto iz povijesti, Saša Majstorović (4.b) za 3. mjesto iz povijesti, Domagoj Špoljarić (4.a) za 3. mjesto iz povijesti, Lara Čiča (2.b) za 3. mjesto iz biologije, Mario Brbot (1.a) za 2. mjesto iz fizike, Antonio Nekić (1.b) za 3. mjesto iz geografije, Andrea Behin (4.a) za 3. mjesto iz geografije.

Za osvojeno 3. mjesto na međužupanijskom natjecanju Crvenog križa nagrađeni su: Klara Matek (3.b), Lara Čila (2.b), Petra Sabljak (4.b), Mirna Sabljak (2.b), Martina Pejić (2.b), Elvira Podić (1.b), Dora Konopek (3.a) i Katarina Pernar (3.a)

Za osvojeno 1. mjesto na županijskom natjecanju i 3. mjesto na regionalnom natjecanju u košarci za djevojke nagrađene se: Marija Mroz, Antonela Barać, Elena Budim, Marija Šimatović, Ivana Jambrešić, Martina Navratil, Martina Švamberger, Laura Koščak, Marina Cahun, Ana Žeger, Martina Benović, Danijela Adžić.

Za osvojeno 1. mjesto na županijskom natjecanju i 4. mjesto na regionalnom natjecanju u košarci za mladiće nagrađeni su: Jakov Gotovac, Ivan Tosino, Tomislav Premužić, Filip Radočaj, Marko Jusup, Kristijan Perić, Andrej Jergović, Matko Kreninger, Eugen Vlado Grgić, Mario Lasić, Stjepan Makove i Marko Špoljarić.

Pohvaljuje se i ženska odbojkaška ekipa za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju te muška malonogometna ekipa također za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju.

Za doprinos kulturno-zabavnom životu škole pohvaljuju se i nagrađuju: Silvija Šafranko, Ivan Grubišić i Domagoj Špoljarić iz 4.a razreda.

Za najbolju sportašicu proglašena je Martina Benović (4.b), a za najboljeg sportaša Marko Jusup (4.b)

Kao najbolji čitači škole nagrađeni su: Tea Šafar, Barbara Lenart i Petra Sabljak iz 4.b razreda.

objavio: Damir Najmenik   datum: 30. 4. 2013.