Škola za život, jabuke za vrtić

U petak 2.10. učenici četvrtog razreda usmjerenja komercijalist, u pratnji razrednice Suzane Đebro Maričić i profesora Davora Jegera, učionicu su zamijenili posjetom obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu Ivane Banje u Novoj Jošavi. Ljubazni domaćini dočekali su učenike na svom OPG-u koji je u početnoj fazi razvoja, ali s jasnom vizijom gdje se vide u bliskoj budućnosti. Primarna kultura na OPG-u je drijenak koji je zasađen na oko 5 hektara površine, a uz primarnu kulturu učenici su imali priliku obići i mješoviti voćnjak.

Cilj posjeta bio je dvojak. S jedne strane upoznati učenike s funkcioniranjem OPG-a i važnošću jasno postavljenih ciljeva poslovnog pothvata, a s druge strane kod učenika razviti osjećaj za suradnju i povezivanje različitih segmenata društva.

Učenici su na OPG-u Ivane Banje brali jabuke koje su zatim donirane Dječjem vrtiću „Palčić“ u Orahovici.

Ovaj krug ekonomije i obrazovanja povezao je vrlo važne segmente našeg društva – OPG je donirao jabuke, maturanti su ih pobrali, a naši najmlađi sugrađani će iste konzumirati tijekom svog boravka u orahovačkom vrtiću.

Veselimo se budućoj suradnji i ponovnim susretima.

Suzana Đebro Maričić, prof.

FOTO: http://ss-sivsic-orahovica.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=202

objavio: Damir Najmenik   datum: 6. 10. 2020.

« Svibanj 2024 »