Skup međužupanijske suradnje podružnica HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije

U subotu, 10. ožujka 2018., predstavnici učeničke zadruge „VUČICA“ sudjelovali su na međužupanijskom skupu suradnje podružnica HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije u Slatini i Višnjici. Skup je organiziran u OŠ Eugena Kumičića u Slatini s početkom od 9.00 sati. Tema skupa bila je razmjena iskustava voditelja, suradnika i učenika mladih zadrugara te druženje uz kreativne radionice.

Organizirane su četiri zanimljive radionice: Izrada nakita od perlica - voditeljica Đurđica Delić, UZ Zalathnuk, prezentacija i praktična izrada pralina "Frajle Antoš" - voditeljica Željka Venus, UZ Slatina,  radionica izrade ukrasnog papira - voditeljica Tatjana Lulić Prpić, UZ Sekvoja i radionica izrade ukrasnih predmeta od špage i perlica - voditeljica Marija Majer, UZ Čađavičke lipe.

Osim radionica, sudjelovali smo i na sastanku podružnice Virovitičko-podravske županije na temu: Organizacija županijske smotre 2018. Ovogodišnji organizator županijske smotre je Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju (COOR) Virovitica i to 10. 5. ispred Doma kulture u Virovitici.

Odlučeno je da će tema ovogodišnje smotre biti „Ekologija kroz tradiciju“. Na sastanku se raspravljalo i o kriterijima i elementima ocjenjivanja, odnosno potrebnoj dokumentaciji i pravilima izvođenja praktičnog rada na samoj smotri. Također, dogovoreno je zasebno ocjenjivanje učeničkih zadruga osnovnih i srednjih škola s jednim povjerenstvom te je odlučeno da će na Državnu smotru ići po jedna najbolje ocjenjena UZ-a iz osnovnih i jedna iz srednjih škola, a domaćin županijske smotre (u ovom slučaju COOR) sa županijskim štandom će predstavljati VPŽ na državnoj smotri.

Nakon sastanaka i završenih radionica posjetili smo Zavičajni muzeja Slatine i nakon toga otišli na pustaru Višnjica gdje su organizirane kušaonice Slatinskog bisera - prvog šampanjca rađenog u Hrvatskoj, a zatim je poslužen ručak za sve sudionike.

Od učenika zadrugara naše škole na skupu su sudjelovali učenici 3.c razreda smjera cvjećar i voćar-vinogradar-vinar: Dajan Broš i Julijan Bukovac. Od nastavnika skupu su sudjelovali voditelj voćarsko-vinogradarsko-vinarske sekcije prof. Danijel Stojković i voditelj učeničke zadruge prof. Mirko Kufner

Mirko Kufner, prof.

objavio: Damir Najmenik   datum: 12. 3. 2018.