Državna smotra simuliranih suđenja

Dana 12. 3. 2016. održana je državna smotra simuliranog suđenja iz kaznenog prava na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu. Novi kazneni predmet bio je Republika Hrvatska protiv Anice Milac. Ove godine simuliranom suđenju prisustvovalo je 18 škola iz RH, među njima i naša škola. Našu školu predstavljali su Kristijan Hornung, Elvir Podić, Melani Prša, Luka Radošević, Domagoj Steiner, Katarina Stojković i Tena Vukelić s mentorima  Anom Matezić- Sudarić i Draganom Zubakom. U pripremi simuliranog suđenja pomogla je i sutkinja za praćenje i proučavanje sudske prakse iz oblasti kaznenog prava Branka Tolić, na čemu smo izuzetno zahvalni.

Učenici su na simuliranom suđenju prošli kroz dva suđenja, u prvoj simulaciji naša škola je bila tužitelj (Luka Radošević, Kristijan Hornung, Katarina Stojković i Tena Vukelić), branitelj je bila 4. Gimnazija „Marka Marulića“ iz Splita s predsjedavajućom sutkinjom Renatom Pražetina Kaleb. U drugom krugu simulacije suđenja naša škola je bila u ulozi branitelja (Domagoj Steiner, Melani Prša, Tena Vukelić i Elvira Podić) dok je tužitelj bila XVI. Gimnazija iz Zagreba s predsjedavajućim sucem Rafaelom Krešićem.

Učenike su na kraju simulacije suđenja pozdravili svi suci, govor je održao sudac Vrhovnog suda Republike Hrvatske dr. sc. Marin Mrčela i iskazao zadovoljstvo u pripremi učenika, njihovoj elokvenciji, kritičkom razmišljanju i argumentiranju stavova. Zahvalnice je učenicima uručio tajnik Agencije za odgoj i obrazovanje mr. sc. Tomislav Ogrinšak.

objavio: Damir Najmenik   datum: 14. 3. 2016.