Koncert Arsena Dedića

Pjesnik, pjevač, flautist, skladatelj, producent, orkestrator, aranžer, slikar - jednom rječju - umjetnik, Arsen Dedić održao je u našoj školi cjelovečernji koncert na kojemu nas je podsjetio na neke od najpoznatijih skladbi: onih skladanih za filmove i tv-serije-Prosjaci i sinovi, U registraturi, Vlak u snijegu, Glembajevi, kao i na nezaboravne šansone-Sve što znaš o meni, Vraćam se, Kuća pored mora, Djevojka za jedan dan, Okus soli, Ne daj se Ines itd. Bio je to dan kojega će se i učenici i profesori vječno sjećati.

Arsen je u rodnom Šibeniku završio gimanziju i srednju muzičku školu. Odlazi u Zagreb gdje studira pravo. Prekida studij te se 1959. godine upisuje na Muzičku akademiju na kojoj diplomira u veljači 1964. Jedan je od utemeljitelja zagrebačke škole šansone. Autorska pjesma je njegov osnovni izraz, ali pisao je i šlagere, pjesme za djecu, pjesme za dalmatinske klape, glazbu za reklamne spotove i sve ostalo. Koncertirao je u većem dijelu Europe i svijeta. Dobitnik je velikog broja nagrada na području popularne glazbe. Knjiga stihova "Brod u boci" (1971.) prodana je do danas u preko šezdeset tisuća primjeraka. Također dobio Porin za životno djelo. Od osnutka je član glumačke družine Histrion s kojom ga vežu prijateljstvo i suradnja. Autor je glazbe za sve histrionske predstave. Član je Hrvatskog društva skladatelja kao i Hrvatskog društva pisaca. Što reći na kraju, nego HVALA TI, ARSENE.

objavio: Damir Najmenik   datum: 10. 4. 2009.