Nezaboravna večer uz Oliverove stihove

Olivera su voljeli i vole svi naraštaji. Oliver je odgojio brojne generacije i njegove će pjesme živjeti vječno. Imao je toliko jaku karizmu i smisao za humor, toliku je beskrajnu muzikalnost  posjedovao da je bilo neizbježno da i danas ima veliki broj obožavatelja, od onih najmlađih pa do najstarijih. Za Oliverom je ostala bogata riznica sjećanja koja će zauvijek živjeti. Uspomene koje će iznova u nama buditi samo najljepše emocije. Zbog svih tih razloga, jučer smo održali glazbeno-scenski program koji  smo posvetili jednom i jedinom Oliveru Dragojeviću.

Njegove su ploče bile među najprodavanijima, a njegovo je ime bilo i ostalo sinonim za kvalitetnu i vrhunsku glazbu. Oliver je otpjevao brojne uspješnice i kao svakom umjetniku bilo mu je teško izdvojiti najdraže pjesme.

Ni nama to nije bio lagan posao, ali smo izdvojili neke od najljepših Oliverovih pjesama koje su naši učenici i profesori pjevali i recitirali. Izvođači su bili sljedeći:

1. Nives Maričić – Trag u beskraju
  2. Manuela Ponjavić – Ča je život vengo fantažija
  3. Tomislava Timek – Ako izgubim tebe
  4. Pavo Leko – Balada o ćaćinom satu
  5. Lorien Hornung – Galeb i ja
  6. Maja Halgaš – Nocturno
  7. Ela Felendeš – Piva klapa ispo' volta
  8. Marin Milak – Romanca
  9. Manuela Ponjavić – Poeta
  10.  Nina Šahinović – Vridilo je
  11.  Dora Paštar – Zelenu granu
  12.  Krešimir Gerhard – Dva put sam umra
  13.  Dragan Zubak – Dišperadun
  14.  Morana Grgić – Tko sam ja da ti sudim
  15.  Marko Margetić – Pred tvojim vratima
  16.  Zorica Karan – Lijepe bez duše
  17.  Damir Najmenik – Oprosti mi pape

Glazbena pratnja je bila u sastavu: prof. Davor Jeger te učenici Ana Mikičić, Margareta Tomšić, Borna Katić i Branimir Udovčić.

Zahvaljujemo svima koji su nas došli podržati. Fotografije s priredbe pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Damir Najmenik   datum: 21. 5. 2019.