Proslavili 50 godina škole i nagradili najuspješnije učenike i njihove mentore

Koncem još jedne školske godine obilježili smo Dan naše škole, no ovaj put ipak malo drugačiji. Naime, ove godine obilježavamo pedeset godina od osnutka Gimnazije u Orahovici pa je i većina projekata bila posvećena toj obljetnici. U ovoj smo školskoj godini imali 370 učenika u 16 razrednih odjela u programima gimnazije, strojarstva, ekonomije i trgovine, poljoprivrede i ugostiteljstva.  U nastavi je radilo 42 nastavnika i stručna suradnika, a imali smo i tri pripravnika bez zasnivanja radnog odnosa.

Kao škola s međunarodnim statusom eko-škole, nastavili smo s projektnim danima, obilježavanjem Dana kruha te aktivnostima zaštite okoliša.

Uz redovne odgojno – obrazovne zadaće, stručna i popularna predavanja, škola je bila stjecište brojnih kulturnih, zabavnih i športskih događanja. Tako su nam gosti bili: Hrvoje Jurić, Ernest Srećko Berec, vukovarski branitelji: Davor Batrac, Siniša Martinović, Marko Kalem i drugi.

Također smo radili brojne projekte i aktivnosti vezane za humanitaran i društveno-koristan rad u suradnji sa Crvenim križom, Hrvatskim Caritasom, Udrugom Jaglac. Sudjelovali smo i u aktivnostima Grada Orahovice, udruga iz Orahovice i Virovitice.

Proveli smo značajan projekt financiran od Ministarstva poduzetništva, a uključili smo se i u projekt mobilnosti Leonardo da Vinci u sklopu kojega su učenici ugostiteljskog programa i nastavnici boravili u Poljskoj i Slovačkoj.

Naši su učenici postigli zapažene rezultate na natjecanjima i susretima, a za najbolje je gradonačelnik grada Orahovice osigurao sredstva za kupovinu knjiga.

Nagrađeni su:

Državni susreti:

Sara Mandić 3.c, sudjelovanje na državnom natjecanju Flora za cvjećarke, mentorica prof. Kristina Horvat Vargović

Međužupanijska natjecanja i susreti:

Komercijalist:

2. mjesto: Antonela Barać 4.e, Valentino Pavlović 4.e, Vinko Švajcer 4.e

3. mjesto: Maja Grgurić 4.f, Renata Muheljić 4.f, Monika Poljak 4.f, mentor: prof. Davor Jeger

Crveni križ:

Katarina Čižić 4.a, Damjan Šalković 4.e, Jakov -Stjepan Pavelić 3.b, Anamaria Hat 1.a, Dora Habričko 1.a i Lea Pleša 1.a

Županijska natjecanja i susreti:

Njemački jezik:

1. mjesto: Martina Pejić 4.b, mentor: prof. Pavo Leko

Biologija:

1. mjesto Dominik Štajdohar 2.a

1. mjesto Lovro Gotovac 3.a, mentorica: prof. Jožica Sukić

Kemija:

1. mjesto: Dominik Štajdohar 2.a

3. mjesto: Mirta Peček 2.a, mentorica: prof. Gordana Šumrada

LiDraNo – novinarski rad:

Katarina Stojković 2.a, mentorica: prof. Valerija Zubak

Hrvatski jezik:

3. mjesto: Marija Žužak 4.a , mentorica: prof. Ivana Maričić

Povijest:

1. mjesto: Ines Milak 1.a,

2. mjesto: Tomislav Abičić 1.a

3. mjesto: Josipa Jambrešić 1.a

2. mjesto: Kristijan Hornung 2.a

3. mjesto: Lovro Gotovac 3.a

2. mjesto: Dominik Turković 4.b, mentor: prof. Stjepan Kuruc

Latinski jezik:

2. mjesto: Mirta Peček 2a, mentor: prof. Igor Zdenčanović

Fizika:

3. mjesto: Dominik Štajdohar 2.a, mentorica: prof. Mirjana Steiner

Matematika:

3. mjesto: Marina Halgaš 1.a, mentorica: prof. Mirjana Steiner

2. mjesto: Kristijan Hornung 2.a, mentorica: prof. Željka Ptiček

Za 1. mjesto na županijskom natjecanju i 3. mjesto na regionalnom natjecanju nagrađuje se muška malonogometna ekipa:

Matko Čepek 4.f, Kruno Žagar 3.a, Domagoj Ninčević 3.a, Matko Čilag 3.a, Tomislav Erceg 4.b, Josip Mroz 4.e, Matija Krsnik 4.f, Benjamin Radinković 4.f, Stjepan Makovec 4.f, Tomislav Fabšić 4.f, Ivan Bišćan 3.e, Matko Kreninger 4.e, Ivan Bušljeta 2.d,

Voditelj ekipe: prof. Goran Hribar

Na županijskom natjecanje u košarci  djevojke su osvojile 1. mjesto:

Antonela Barač 4.e, Samantha Barać 1.a, Magdalena Čavić 4.b, Lora Vukušić 4.b, Iva Grubišić 4.b, Ines  Vidović 1.a i Maja  Kreninger 4.b ,

Voditelj ekipe: prof. Goran Hribar

Pohvaljuje se i muška košarkaška ekipa koja je na županijskom prvenstvu osvojila 2. mjesto:

Eugen Vlado Grgić 4.a, Alen Mališ 4.e, Andrej Jergović 3.d, Domagoj Šteger 4.a, Matko Kreninger 4.e, Patrik Puljak 4.e, Stjepan Makovec 4.f, Benjamin Radinković 4.f, Hrvoje Barić 4.a

Voditelj ekipe: prof. Goran Hribar

- Pobjednici malonogometnog turnira su učenici 4.f razreda koji su u finalu pobijedili 3.a razred.

Posebne pohvale i nagrade:

Za doprinos kulturno-zabavnom životu škole pohvaljuju se i nagrađuju:

Lara Čiča 4.b i Renata Muheljić 4.f

Kao najbolja sportašica škole nagrađuje Marijana Bunčić 4.a, a najbolji sportaš  Benjamin Radinković 4.f.

Kao najbolji čitači škole nagrađuju se Elvira Podić i Monika Šnalcer 3.c

Pohvaljuju se svi sudionici županijskih i školskih natjecanja i susreta, učenici i njihovi profesori, kao i svi oni koji su pridonijeli uspješnom radu škole.

objavio: Damir Najmenik   datum: 6. 5. 2015.